Msze Święte

Msze św. w niedziele i święta:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00
W okresie wakacyjnym:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.00

Msze św. w dzień powszedni:
godz. 6.30, 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
w okresie wakacyjnym: godz. 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
szczegółowy opis nabożeństw

Ogłoszenia parafialne

 

XXIV – A NIEDZIELA ZWYKŁA (12.09.2021)

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 0 – III oraz przedszkolaków będzie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00. Będzie także poświęcenie przyborów szkolnych uczniom zerówek i pierwszoklasistom. Zapraszamy, a rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci. Będziemy także chcieli porozmawiać o uroczystościach komunijnych w przyszłym roku.

Nabożeństwo fatimskie jutro po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy.

Nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego młodzieży szkół średnich będzie odprawione w najbliższy piątek o godz. 10.00. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zaczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania.  Sakrament ten udzielany będzie młodzieży drugiej klasy szkoły średniej. Po nabożeństwie młodzież klas drugich będzie miała możliwość złożenia deklaracji przystąpienia do przygotowania do bierzmowania. Dotyczy to uczniów kl. II–gich z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa oraz Zespołu Szkół im.  Jana Ruszkowskiego.

Młodzież klas II-gich z pozostałych szkół (m.in. z Liceum Piotra Skargi w Pułtusku i szkół spoza Pułtuska) prosimy o złożenie deklaracji za w niedzielę za dwa tygodnie po mszę św. o godz. 18.00.

Przypominamy, że młodzież przystępuje do sakramentu bierzmowania w swoich parafiach.

Uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie dzieci w najbliższy czwartek i piątek na godz. 18.00. W czwartek szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci wszystkich szkół z kl. 0 do III, zaś w piątek do dzieci z kl. IV. Po nabożeństwach odbędą się spotkania organizacyjne do uroczystości I-ej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Misja św. Teresy organizuje wyjazd na wspólnotowe spotkanie do Niepokalanowa 25 września. Zainteresowani bliższych informacji mogą zaczerpnąć od p. Wandy Łach i w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu rozpoczną się Dni Patrona Miasta – św. Mateusza. Zapraszamy do udziału w spławikowych zawodach wędkarskich w sobotę od godz. 8.00.

Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00. Eucharystię będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. bp Wiesław Lechowicz, sufragan tarnowskiego. We Mszy Świętej wezmą udział grupy rekonstrukcyjne uczestniczące w Pikniku z husarią, władze Stowarzyszenia Wspólnota Polska i organizatorzy Olimpiady Młodzieży Polonijnej.

  • Zapraszamy asystę procesyjną, wszystkie poczty sztandarowe i Miejską Młodzieżową Orkiestrę Strażacką.
  • Zapraszamy do oficjalnego udziału wszystkich radnych Rady Miejskiej z Pułtuska
  • Zapraszamy wszystkie osoby noszące imię Mateusz. Po Mszy świętej zrobimy pamiątkowe zdjęcie.
  • Zapraszamy wszystkich mieszkańców Pułtuska i okolicznych wiosek.
  • Będzie możliwość pomodlenia się przed pacyfikałem z relikwiami św. Mateusza.
  • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Będą spowiadać księża z naszego dekanatu.
  • Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” organizuje pobór krwi w najbliższą niedzielę w godz. 10.00 – 14.00. Ambulans będzie ustawiony w pobliżu dzwonnicy. Tego dnia Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi będą przeprowadzali zbiórkę ofiar do puszek na cele statutowe organizacji.

Zapraszamy na koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w bazylice o godz. 19.15.

Ukazał się nowy numer naszej gazety parafialnej Sygnaturki Kolegiackiej. Znajdziemy w nim słowo burmistrza miasta, proboszcza naszej parafii, program Dni Patrona, felietony o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim, Elżbiecie Róży Czackiej. Zachęcamy do nabycia od ministrantów.

Kontakt

Bazylika Pułtuska
Parafia Św. Mateusza

ul. Marii Konopnickiej 1
06-100 Pułtusk
Polska

Kancelaria Parafii św. Mateusza
tel: (023) 692 02 82 wew. 213
Czynna:
pn.-so. 10.00-12.00 i 16.00 - 18.00