Msze Święte

Msze św. w niedziele i święta:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00
W okresie wakacyjnym:
godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 20.00

Msze św. w dzień powszedni:
godz. 6.30, 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
w okresie wakacyjnym: godz. 7.00 i 18.00
(dodatkowo wtorek, piątek i sobota - godz. 9.00)
szczegółowy opis nabożeństw

Ogłoszenia parafialne

XVI – a NIEDZIELA ZWYKŁA (18.07.2021)

Ogłoszenia - XVI Niedziela zwykła 

  1. W czwartek 22 lipca, będziemy obchodzili wspomnienie św. Marii Magdaleny, z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. odpustowa o godz. 18.00 w kaplicy św. Magdaleny. Nie będzie wieczornej Mszy w Bazylice. Zapraszamy. 
  2. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców. O godzinie 9.00 Msza św. w intencji kierowców i ofiar wypadków drogowych. Po Mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele misyjne MIVA Polska. Zapraszamy.
  3. Również w przyszłą niedzielę godz. 12.00 będziemy się modlić w intencji pracowników policji i ich rodzin. 
  4. W tym roku wyruszy 40. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. W  związku z  trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie odbędzie się w tradycyjnej formie, będzie ona miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i  będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidywane są w  tym  roku noclegi podczas Pielgrzymki czy  korzystanie ze  wspólnych  basenów do  wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy i zakończy dzień pielgrzymowania. Grupa srebrna z w Pułtuska i Serocka, będzie pielgrzymowała 12 sierpnia. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Krzysztofa Stawickiego z par. pw. św. Józefa w Pułtusku. W naszej parafii zapisujemy na pielgrzymkę duchową. 
  5. Do nabycia „Gość Niedzielny”.

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

 Apel Przewodniczącego Episkopatu w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Europie

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w Europie oraz wzrostem zakażeń koronawirusem w wielu krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii czy Francji, służby medyczne informują, że również w Polsce, po krótkotrwałej stabilizacji, zaczniemy notować wzrosty zakażeń, spowodowane szybkim rozprzestrzenianiem się wariantu Delta, który w naszej ojczyźnie odpowiada już za ok. 30 proc zakażeń. Mając na uwadze życie i zdrowie naszych rodaków oraz by ponownie nie doprowadzić do rygorystycznych obostrzeń sanitarnych, zwracam się z apelem do wszystkich wiernych o żarliwą modlitwę w intencji zakończenia pandemii. Równocześnie proszę niezaszczepionych, by pamiętali o tym, że „decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego”, o czym wspomniałem w moim oświadczeniu z dnia 8 lipca br. „Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw”. Jak informują służby medyczne, w Polsce, po pełnym zaszczepieniu, zakaziło się jedynie 0,6 proc. osób, co świadczy o bardzo wysokiej skuteczności tej formy walki z koronawirusem. Ufam, że dzięki wytrwałej modlitwie oraz odpowiedzialnej i roztropnej postawie wszystkich Polaków ochronimy życie, zwłaszcza najsłabszych oraz unikniemy wielu ludzkich dramatów.

+ Abp Stanisław Gądecki

 

Kontakt

Bazylika Pułtuska
Parafia Św. Mateusza

ul. Marii Konopnickiej 1
06-100 Pułtusk
Polska

Kancelaria Parafii św. Mateusza
tel: (023) 692 02 82 wew. 213
Czynna:
pn.-so. 10.00-12.00 i 16.00 - 18.00