Święta, Święta i po Świętach

bek_w_bazylice_20091228_1875427542Szanowni Państwo!

Wszystko przemija. Warto jednak wrócić do wspomnień. To, co przeżyliśmy w naszej parafii było budujące i mam nadzieję - krzepiące na duchu. Bardzo mi zależy, aby wszyscy, którzy decydują się, aby być na Eucharystii lub innym nabożeństwie w Bazylice czuli się potrzebni, dostrzeżeni i aby wychodzili od nas  umocnieni na duchu. Taka myśl towarzyszyła nam, gdy św. Mikoałaj odwiedzał najmłodszych, gdy spotykaliśmy się na samorządowym opłatku w Gimnazjum Nr 1, gdy przygotowywaliśmy i odprawialiśmy pasterki i wtedy, gdy gromadzimy się przy żłóbku.

Przed pasterką o godz. 21.00 śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Przyszlo dużo ludzi. Ks. Dariusz przygrywał na gitarze, a śpiew prowadzili pozostali księża prefekci razem z ks. proboszczem. Tak zmontowany zespół "Pleban-bend św. Mateusza" fantastycznie rozśpiewał ludzi zgromadzonych w bazylice. Jestem przekonany, że poczuliśmy sie wszyscy bardzo rodzinnie.

Przed 24.00 młodzież wystawiła "Pastorałkę Pułtuską". Gromkie oklaski były wyrazem, że przedstawienie się podobało oraz podziękowaniem za trud związany z przygotowaniem Pastorałki. Następnie każdy otrzymał opłatek, aby wspólnie przez chwilę przłamać się chlebem, który jest znakiem jednośći, przebaczenia i miłości. Młodzieżowa Orkiestra Strażacka stanowiła dopełnienie artystycznych przeżyć.

Mam nadzieję, że nasza praca przyczyniła sie do pogłębienia przeżyć bożonarodzeniowych, a ci którzy byli z nami w Święta wyszli z pokrzepionymi sercami. Zachęcam do obejrzenia zdjęć z tych uroczystości w zakładce Galeria zdjęć. Tam możemy również zobaczyć zdjęcia żłóbków z wszystkich parafii pułtuskich.

ks. Wiesław Kosek.

 

Nabożeństwa