Ogłoszenia parafialne

 

XXXIII - A NIEDZIELA ZWYKŁA (19.11.2017)


Spotkanie dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców będzie w pierwszą niedzielę adwentu.

 

Msza Święta o uzdrowienie będzie odprawiona w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego 30 listopada o godz. 19.00.

 

W Niedzielę Chrystusa Króla (20 listopada) - podobnie jak w ubiegłych latach - będziemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dokonamy odnowienia Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Będziemy się modlić o łaskę wiary dla każdego z nas, naszych bliskich i mieszkańców parafii św. Mateusza. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu w Niedzielę Chrystusa Króla będzie następujący:

 

¨     Mieszkańców Rynku oraz ul. Rybitew, Benedyktyńskiej, Słowackiego, Wspólnej, Szkolnej, Al. Polonii, Staszica, Ks. Piotra Skargi, Kotlarskiej,  Świętojańskiej i Baltazara zapraszamy na zapraszamy na Mszę Świętą i adorację o godz. 09.00.

 

¨     Mieszkańców Lipnik, Moszyna,  Białowiejskiej, Kard. Stefana Wyszyńskiego, Solidarności, Bohusza Szyszko, Kleberga, Kościuszki, Nowaka, Komisji Edukacji Narodowej i Krajewskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30, a po Mszy św. na adorację.

 

¨     Mieszkańców Al. Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Kombatantów, 13-go Pułku Piechoty, Podchorążych, 17 -go Sierpnia, 3-go Maja, Żwirki i Wigury, Traugutta,  11-go Listopada, 17-go Sierpnia i 17-go Stycznia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00, a po Mszy Św. na  adorację.

 

¨     Mieszańców ul. 1000-lecia, Mickiewicza, Andersa, Zosi, Telimeny, Strzeleckiej, Harcerskiej, Kazimierza Mazura, Bogdana Jańskiego, Burmistrza Stanisława Śniegockiego, Podkomorzego, Telimeny, Horeszki, Andersa. Zosi oraz całego Osiedla Pana Tadeusza, Ogrody Mickiewicza zapraszamy na  adorację o godz. 17.30.

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy  Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wraz z Komendantem Wojewódzkim Komendy apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na drogach.

 

W naszej  parafii włączamy się w akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy zmieniającej prawo do aborcji. Nowa ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach  dopuszczalności przerywania  ciąży bierze w obronę dzieci, u których odkryto chorobę, np. Downa. Przed bazyliką są na stołach wyłożone listy. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Można dokonać wpisu osobiście lub poprosić o pomoc osobę, która czuwa nad prawidłowością składanego podpisu. Wpis powinien być  dobrowolny, czytelny, bez używania skrótów i z podaniem numeru PESEL.

 

 

Nabożeństwa