Ogłoszenia parafialne

 

XV - A NIEDZIELA ZWYKŁA (16.07.2017)

Przypominamy, że w okresie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 15.00, zaś jest dodatkowa Msza św. o godz. 20.00, w tygodniu nie ma Mszy o godz. 6.30.

W kancelarii parafialnej można dokonywać zapisów na pieszą i duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę, która będzie tradycyjnie w dniach 6-14 sierpnia. Osoby, które zdecydowały się juz na udział w pielgrzymce, mogą także zapisać się na autobus z Pułtuska do Płocka. Spotkanie dla pielgrzymów odbędzie się w niedzielę 30 lipca w par. św. Jana Pawła II, o godz. 18.00.

W najbliższą sobotę 22 lipca, nie będzie w Bazylice Mszy św o godz. 9.00, zostanie odprawiona o tej godzinie Msza św. Odpustowa w kaplicy św. Marii Magdaleny przy Domu Polonii. Zachęcamy do udziału.

 

W przyszłą niedzielę, 23 lipca o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice uroczysta Msza św., z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, o potrzebne łaski dla kierowców Ziemi Pułtuskiej oraz o życie wieczne dla ofiar wypadków drogowych, po której 2 księży będzie święciło pojazdy wokół Bazyliki. Jeden ksiądz przejdzie ul. Konopnickiej, drugi od ul. Piotra Skargi w kierunku Rynku. Zachęcamy do obecności zwłaszcza młodych kierowców i tych, którzy w tym roku zakupili pojazdy.

Również w przyszłą niedzielę, o godz. 12.00, będzie odprawiona Msza z racji Święta Policji, w intencji policjantów.

 

2 sierpnia przez Pułtusk przejdzie kolejna Ełcka Pielgrzymka na Jasną Górę, licząca w tym roku ok. 450 osób. O godz. 11.30 w par. św. Krzyża zostanie odprawiona Msza św. dla pielgrzymów, po której pątnicy liczą na poczęstunek od mieszkańców naszego miasta. Jak każdego roku, kierujemy zaproszenie do parafian, aby przygotować dowolne dania i dostarczyć je na parking przed kościołem św. Krzyża.

Gość Niedzielny

Sygnaturka. Nowy lipcowo - sierpniowy numer.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych urlopów. W czasie wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o obecności na Mszy św. i codziennej modlitwie.


 

Nabożeństwa