Ogłoszenia parafialne

V - A NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.03.2018)


Pogrzeb ks. kan. Wincentego Szmyta odbędzie się jutro o godz. 15.00 w kościele św. Krzyża. Wolą zmarłego księdza była prośba, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów lecz w zamian złożyć ofiarę do puszek na potrzeby hospicjum, które będą zbierane przed Mszą Świętą.

 

Dziś po mszach św. o godz. 10.30 i 15.00 odbędą się zbiórki ministrantów. Zapraszamy na nie także kandydatów na ministrantów. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 18.00.

 

Osoby starsze i chorych zapraszamy na Mszę Świętą jutro o godz. 16.00. Będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższą środę po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

Drogę Krzyżową na ulicach naszego miasta odprawimy w najbliższy piątek. Początek o godz. 18.00 ? Msza święta z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Następnie przejdziemy ulicami: Ks. Piotra Skargi, Świętojańską, Staszica, Al. Polonii i Rynkiem. Zakończymy błogosławieństwem wszystkich uczestników. Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta i okolicznych wiosek.

 

Dzieci otrzymały skarbonki na zbiórkę ofiar. Pieniążki będą przekazane na działalność Caritasu. Prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki do kościoła w najbliższy poniedziałek na swoje nabożeństwo rekolekcyjne.

 

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Procesje z palmami o godz.10.30 i 15.00. Procesja o godz. 15.00 jest dla najmłodszych dzieci. Wszystkie procesje będą wokół Bazyliki, podczas których starajmy się iść po chodniku.

 

Młodzież z grupy teatralnej zaprasza nas na Misterium Męki Pańskiej , które wystawi w Niedzielę Palmową po Mszy Świętej o godz. 18.00. Przedstawienie nosi tytuł "Pasja oczami Marii Magdaleny". Reżyseria - ks. Sebastian.

 

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do grupy młodzieży wyjeżdzającej na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w Panamie winien zgłosić się do ks. Sebastiana.

 

Obraz i relikwie św. Stanisław Kostki nawiedzą naszą parafię 06 kwietnia. Program nawiedzenia podamy w najbliższych dniach.

 

Gość Niedzielny

 

Sygnaturka.

 

EDK 2018

edk2018pultusk